FUNDACJA

KIM JESTEŚMY? 

Fundacja Edukacyjna G5 to organizacja pozarządowa, która powstała w 2015 roku (jednak jej członkowie działają „w branży” o wiele dłużej). W swojej działalności zajmujemy się propagowaniem oraz wdrażaniem w życie nowoczesnych i niekonwencjonalnych metod edukacji z zakresu sztuki wystąpień publicznych i szeroko rozumianych umiejętności miękkich. 

Pracujemy przede wszystkim z uczniami szkół średnich i studentami. Pokazujemy, jak szukać i selekcjonować informacje, budować poprawne logicznie argumenty oraz tworzyć składne, przekonujące wypowiedzi. Wykorzystujemy do tego narzędzie, jakim są debaty oksfordzkie.

  

JAKI JEST NASZ CEL? 

W swojej działalności wspieramy kreatywne, abstrakcyjne myślenie kosztem zero-jedynkowej wizji świata. Choć brzmi to idealistycznie, naszym celem jest realizacja wizji aktywnego społeczeństwa złożonego z jednostek potrafiących działać w zespole, otwartych na nowe inicjatywy. Społeczeństwa ciekawego otaczającego go świata, poszukującego wiadomości o nim, zarówno w skali mikro, jak i makro. Dążymy do zwiększenia świadomości młodych ludzi i zachęcamy ich do wymiany informacji i opinii. Osoba, która w swoim życiu miała styczność z debatami, będzie gotowa w przyszłości obejmować kierownicze stanowiska, pracować w grupie, znajdować niestandardowe sposoby rozwiązywania problemów i błyszczeć na rozmowach kwalifikacyjnych! 

CO TWORZYMY? 

Od trzech lat jesteśmy organizatorami Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. W tym roku już po raz siódmy będziemy tworzyć nasz sztandarowy projekt – Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich. MPDO to kilka dni rywalizacji, które przyciągają corocznie 320 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ich opiekunów, sympatyków debat oraz osobistości ze świata polityki, prawa czy ekonomii. WTDO jako turniej regionalny składa się z rozgrywek rozprzestrzenionych w kilku miejscach Wielkopolski – tak, aby dotrzeć do największej liczby młodych ludzi, nie tylko z dużych czy centralnie umieszczonych miast. Nasze turnieje nie przypominają klasycznych konkursów naukowych, a panuje na nich niepowtarzalny klimat. Dlatego zachęcamy każdego, by wziął udział w którymś z naszych turniejów (choćby w charakterze publiczności!) i przekonał się o tym na własnej skórze.