Zdajemy sobie sprawę, że przez przełożenie zeszłorocznej edycji wraz z zapisanymi wówczas drużynami, wiele szkół straciło szansę na walkę o mistrzostwo w 2021 roku. Docierały do nas informacje od osób, które czuły się w pewien sposób pokrzywdzone tym faktem. Formuła zdalna turnieju dała nam jednak szansę na przeprowadzenie Mistrzostw na skalę, która nie byłaby możliwa w warunkach stacjonarnych.

Z tego względu, jako pewna rekompensata, zwiększamy liczbę drużyn, mogących wziąć udział w turnieju do 120. Zmieniamy również formę przebiegu eliminacji oraz finałów, by umożliwić przeprowadzenie największego w historii turnieju debatanckiego w Polsce.W ciągu 4 dni eliminacyjnych (13-14 i 20-21 marca 2021) rywalizacja będzie przebiegać w grupach 5-drużynowych. Awans do finałów zdobędą 64 drużyny, czyli do drużyn z 1 i 2 miejsca (48) dołączy 16 najlepszych drużyn z 3 miejsc w grupie, które o awansie dowiedzą się po zakończeniu eliminacji. Zachowujemy dotychczasowy podział drużyn na konkretne dni eliminacyjne, co oznacza, że drużyny dorejestrowane, zostaną przyporządkowane do drużyn będących już przypisanych do konkretnych dni.

Następnie, w dniach 10-11 kwietnia, rywalizacja będzie odbywać się w parach. Przed Finałami rozlosujemy pary, w których zmagania odbędą się według systemu debata-rewanż, debata po debacie. Wyselekcjonowane 32 drużyny uzyskają kwalifikację do finałów, które odbędą się w dotychczasowej formule w dniach 17-18 kwietnia 2021.REJESTRACJA Formularz rejestracyjny zostanie udostępniony w środę 20 stycznia 2021 na stronie internetowej feg5.pl oraz zostanie podlinkowany na Facebooku.

Drużyny, które zostały przyjęte na Mistrzostwa w poprzedniej rejestracji, SĄ ZWOLNIONE z obowiązku jego wypełnienia. Potwierdzają one dalszą chęć udziału za pomocą formularza składu drużyny, który został rozesłany do opiekunów, do których kolejne informacje organizacyjne są właśnie rozsyłane.

Rejestrować się za pomocą formularza udostępnionego 20 stycznia będą mogły pozostałe drużyny, czyli drużyny zupełnie nowe jak i te, które znalazły się w zeszłym roku na liście rezerwowej. Drużyny z tejże listy mają pierwszeństwo względem drużyn nowych.

JAK WYGLĄDA KOLEJNOŚĆ PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ?
1. I drużyny szkół zgłoszonych w grudniu 2019 (1-64, znajdujące się obecnie na liście drużyn biorących udział w Turnieju)
2. I drużyny szkół zgłoszonych w grudniu 2019 (64+, tzw. lista rezerwowa)
3. I drużyny zgłoszone w styczniu 2021
4. II drużyny szkół zgłoszonych w grudniu 2019 (1-64)
5. II drużyny szkół zgłoszonych w grudniu 2019 (64+)
6. II drużyny szkół zgłoszonych w styczniu 2021

W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod mailem kontakt@feg5.pl oraz pod naszymi numerami telefonów widniejących na stronie feg5.pl w zakładce „kontakt”.
Ksawery Dembiński
Jacek Sołtysiak